YENI MAZDA 6 ÖZELLIKLERI VE TEKNIK ANALIZI

Mazda 6 Modeliyle İlgili Detaylar

 

Mazda 6 İç ve Dış Tasarım Özellikleri

 

Gövde kısmında hiçbir araçta bulunmayacak yeni geometrik ve sportif desenlere ağırlık veren Mazda 6 yeni model arabalar arasında ön gövde kısmındaki değişiklikler ile göze çarpmaktadır. Camları ise tamamen karartılmış olarak yine gövdesi gibi sportif bir ön plana sahiptir. Arka camlarında tamamen karartma ile birlikte italik renkleri arasında parlak bir görüntü elde edilmektedir.

 

Renk tercihlerinde de canlılığı ön plana alan Mazda 6 arabaları hem klasik hem de sportif olarak farklı görünümlere ev sahipliği yapmaktadır. Yan aynalarında da yeniliğe giden Mazda 6 serisi elektrikli bir şekilde çalışarak kullanıcı konforunu ön plana çıkarmaktadır.

 

Tamamen dış etkilere ve çevresel faktörlere karşı duyarlı olan bu aynalar elektrikli bir şekilde çalışarak yarı otomatik bir hizmet sunmaktadır. Jantları ise 19 inçlik olup uzun ömürlü kullanım sunmaktadır. Direksiyon tasarımında da birtakım yeniliklere giden üretici firma araba modelleri alanında direksiyon stilleri içerisinde de fark yaratmaktadır.

 

Mazda 6 Performans Özellikleri

 

Mazda 6 serisinin gövde özellikleri üç temel sınıfa ayrılmakta. İsteyenler için hafif olabilen gövde kısmı isteyenler ve talep edenler için sağlam ve sert seçenekler mevcuttur. Bununla birlikte direksiyon konusunda sürücülere tam hâkimiyet sağlayarak bu alanda da bir ilke imza atılmaktadır.

 

Motoru benzinli bir şekilde çalışmaktadır ve eski modellerine göre çok daha güçlüdür. Sürüş modunu araç sahipleri en rahat ve en güvenli bir şekilde tercih edebilir. Bunun için sürüş modu seçimleri mevcuttur.

 

Mazda 6 Diğer Özellikleri

 

HDMI kablosu ve kumandası ile birlikte her türde mobil cihaz girişine sahiptir. Araca direkt olarak cep telefonu ve laptop bağlantısı kurulabilir. Çalma ve dinleme listeleri de araçların iç dinamiğinde yer alan teknolojik özellikler arasında bulunmaktadır.

11 hoparlörlü ses sistemi ve dışa kapalı ses yalıtımı ile birlikte sadece araç içinde sağlanan yüksek ve baslı ses seçeneklerine de sahiptir. Bluetooth bağlanma seçeneği ve 7 farklı renkten oluşan dokunmatik ekran da kullanıcılara vaat edilen diğer seçenekler arasında yer alır. Mazda 6 araba fiyatları hakkında daha detaylı bilgiler almak için galeriler ve İnternet satış noktaları araştırılabilir.

 

 

Bu ilana benzer arama terimleri: