2019 MODEL SEAT ARONA ÖZELLIKLERI VE FIYATI

Yeni Model Seat Arona

 

Seat araçlar 2019 yeni model arabalar arasında yerini almıştır. Bu marka araçlar arasında konforu ve sürüş özellikleri ile yeni Arona ön plana çıkmaktadır. Arona yeni araba modelleri arasında dikkat çekmektedir.

 

Seat Arona Donanım Özellikleri

 

Bu araç yeni nesil crossover tarzında üretilmiş olup hem şehir içinde hem de şehir dışında konforlu bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. Araç renk kombinasyonu açısından oldukça farklı seçenek sunmaktadır.

 

68 renk seçeneğinin yanı sıra 400 litre bagaj hacmi ve 4143 mm uzunluğu ile standart bir boyuta sahiptir. Ayrıca araç 4 farklı donanım paketi ile karşımıza çıkmaktadır: Reference, Style, FR ve Xcellence. Bununla birlikte araç 4 farklı sürücü seçeneği sunmaktadır: Normal, Sport, Eco ve Individual (Kişisel). Bu yönüyle konfor sınırlarını zorlayan araca yokuş kalkış desteği de eklenmiştir.

 

Ayrıca multimedya özelliği dokunmatik ekran ve 8 inç olarak üretilmiştir. Gelişmiş ses sitemi ve 6 hoparlör ile 300 watt seviyesinde müzik keyfine varmak mümkün. Araç hatchback olması sayesinde hem fazla alan kaplamaz hem de zevkli bir görünüm verir.

 

Araçta çift kademeli bagaj olmasının yanı sıra ambiyans aydınlatması ve krom tavan ve krom cam çerçevesi bulunmaktadır. Park kolaylığı sağlaması açısından ön park sensörü ve geri görüş kamerası bulunan araç arka park sensörü ile de kolaylık sağlamaktadır.

 

Seat Arona Teknik Özellikleri

 

Araç farklı seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Ancak genel olarak 3 silindir bulunduran araç 5 ileri manuel vites ile karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte 6 veya 7 ileri vitese sahip olarak da üretilen versiyonları mevcuttur. Araç 1.6 dizel veya benzinli olarak tasarlanmış olup 95 PS veya 115 PS gücüne sahip olabilmektedir. Araç şehir içinde yüz km için ortalama olarak 5.7, şehir dışında 4.5 litre yakıt tüketimine sahiptir. Ayrıca aracın ortalama olarak yüz km için 5 litre yakıt tüketimi vardır.

 

 

Arona için araba fiyatları değerlendirmesi yapmak gerekirse genellikle SUV tipi ve benzinli olarak karşımıza çıktığı ve 136.000 TL civarında seyrettiği söylenebilir. Dizel araçlarda ise bu fiyat 150.000 Tl üzerine kadar yükselebilmektedir.

 

Bu ilana benzer arama terimleri: